TAIYO YUDEN TMK107B7105MA-T
Mfr. Part # :
TMK107B7105MA-T
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
DataSheet
TMK107B7105MA-T PDF
Price is not available, please RFQ
TMK107B7105MA-T Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.90mm)