TAIYO YUDEN LMK107BJ475KAHT
Mfr. Part # :
LMK107BJ475KAHT
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
DataSheet
LMK107BJ475KAHT PDF
Price is not available, please RFQ
LMK107BJ475KAHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.90mm)