TAIYO YUDEN LMK063BJ103KP-F
Mfr. Part # :
LMK063BJ103KP-F
Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
DataSheet
LMK063BJ103KP-F PDF
Price is not available, please RFQ
LMK063BJ103KP-F Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0201 (0603 Metric)
  • Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.013" (0.33mm)