NOVACAP C06CF0R1B-9UN-X1T
Manufacturer :
NOVACAP
Mfr. Part # :
C06CF0R1B-9UN-X1T
Description
CAP CER 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C06CF0R1B-9UN-X1T PDF
Price is not available, please RFQ
C06CF0R1B-9UN-X1T Tech Specifications
  • Series:CF
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 pF
  • Tolerance:±0.1pF
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)