TAIYO YUDEN UMK105CH102JVHF
Mfr. Part # :
UMK105CH102JVHF
Description
CAP CER 1000PF 50V CH 0402
DataSheet
UMK105CH102JVHF PDF
Price is not available, please RFQ
UMK105CH102JVHF Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:CH
  • Operating Temperature:-
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)