TAIYO YUDEN JMK105BJ475MV-FD
Mfr. Part # :
JMK105BJ475MV-FD
Description
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0402
DataSheet
JMK105BJ475MV-FD PDF
Price is not available, please RFQ
JMK105BJ475MV-FD Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.022" (0.55mm)