TAIYO YUDEN HMK212B7104KGHT
Mfr. Part # :
HMK212B7104KGHT
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
DataSheet
HMK212B7104KGHT PDF
Price is not available, please RFQ
HMK212B7104KGHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.053" (1.35mm)