TAIYO YUDEN QMK325B7473KN-T
Mfr. Part # :
QMK325B7473KN-T
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1210
DataSheet
QMK325B7473KN-T PDF
Price is not available, please RFQ
QMK325B7473KN-T Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.047 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.083" (2.10mm)