TAIYO YUDEN GMK316BJ225KLHT
Mfr. Part # :
GMK316BJ225KLHT
Description
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1206
DataSheet
GMK316BJ225KLHT PDF
Price is not available, please RFQ
GMK316BJ225KLHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2.2 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:35V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)