TAIYO YUDEN JWK212BJ226MD-T
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
JWK212BJ226MD-T
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0508
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
JWK212BJ226MD-T PDF
Price is not available, please RFQ
JWK212BJ226MD-T Tech Specifications
  • Series:W
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:Low ESL (Reverse Geometry)
  • Ratings:-
  • Applications:Bypass, Decoupling
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0508 (1220 Metric)
  • Size / Dimension:0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.037" (0.95mm)