TAIYO YUDEN UMK063CG750JTHF
Mfr. Part # :
UMK063CG750JTHF
Description
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0201
DataSheet
UMK063CG750JTHF PDF
Price is not available, please RFQ
UMK063CG750JTHF Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:75 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0201 (0603 Metric)
  • Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.013" (0.33mm)