TAIYO YUDEN TMK316AB7106ML-T
Mfr. Part # :
TMK316AB7106ML-T
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
DataSheet
TMK316AB7106ML-T PDF
Price is not available, please RFQ
TMK316AB7106ML-T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)