TAIYO YUDEN QMK432B7224MM-T
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
QMK432B7224MM-T
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
QMK432B7224MM-T PDF
Price is not available, please RFQ
QMK432B7224MM-T Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.106" (2.70mm)