TAIYO YUDEN JWK107C7105MV-T
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
JWK107C7105MV-T
Description
CAP CER 1UF 6.3V X7S 0306
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
JWK107C7105MV-T PDF
Price is not available, please RFQ
JWK107C7105MV-T Tech Specifications
  • Series:W
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3V
  • Temperature Coefficient:X7S
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Low ESL (Reverse Geometry)
  • Ratings:-
  • Applications:Bypass, Decoupling
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0306 (0816 Metric)
  • Size / Dimension:0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.022" (0.55mm)