TAIYO YUDEN UMK316BJ475ML-T
Mfr. Part # :
UMK316BJ475ML-T
Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
DataSheet
UMK316BJ475ML-T PDF
Price is not available, please RFQ
UMK316BJ475ML-T Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)