TAIYO YUDEN EMK021BJ221KK-W
Mfr. Part # :
EMK021BJ221KK-W
Description
CAP CER 220PF 16V X5R 008004
DataSheet
EMK021BJ221KK-W PDF
Price is not available, please RFQ
EMK021BJ221KK-W Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:220 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:16V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Package / Case:008004 (0201 Metric)
  • Size / Dimension:0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.006" (0.14mm)