TAIYO YUDEN UMK105B7272KV-F
Mfr. Part # :
UMK105B7272KV-F
Description
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402
DataSheet
UMK105B7272KV-F PDF
Price is not available, please RFQ
UMK105B7272KV-F Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2700 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.022" (0.55mm)