TAIYO YUDEN SMK316AB7473KLHT
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
SMK316AB7473KLHT
Description
CAP MLCC 0.047UF 630V X7R 10% 12
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SMK316AB7473KLHT PDF
Price is not available, please RFQ
SMK316AB7473KLHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.047 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:630V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)