TAIYO YUDEN AMK212BJ476MG-TD
Mfr. Part # :
AMK212BJ476MG-TD
Description
CAP CER 47UF 4V X5R 0805
DataSheet
AMK212BJ476MG-TD PDF
Price is not available, please RFQ
AMK212BJ476MG-TD Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:47 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.053" (1.35mm)