TAIYO YUDEN JWK105C7104MPHF
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
JWK105C7104MPHF
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X7S 0204
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
JWK105C7104MPHF PDF
Price is not available, please RFQ
JWK105C7104MPHF Tech Specifications
  • Series:W
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3V
  • Temperature Coefficient:X7S
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Low ESL
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, Bypass, Decoupling
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0204 (0510 Metric)
  • Size / Dimension:0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.014" (0.35mm)