TAIYO YUDEN JMK021BJ472KK5W
Mfr. Part # :
JMK021BJ472KK5W
Description
CAP CER 4700PF 6.3V X5R 008004
DataSheet
JMK021BJ472KK5W PDF
Price is not available, please RFQ
JMK021BJ472KK5W Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4700 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:6.3V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:008004 (0201 Metric)
  • Size / Dimension:0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.006" (0.14mm)