TAIYO YUDEN TMF325B7225MMHP
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
TMF325B7225MMHP
Description
CAP, MLCC, 1210/3225, 25V, X7R,
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TMF325B7225MMHP PDF
Price is not available, please RFQ
TMF325B7225MMHP Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2.2 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.106" (2.70mm)