TAIYO YUDEN TVS042CG4R7BC-W
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
TVS042CG4R7BC-W
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 01005
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TVS042CG4R7BC-W PDF
Price is not available, please RFQ
TVS042CG4R7BC-W Tech Specifications
  • Series:V
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 pF
  • Tolerance:±0.1pF
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:01005 (0402 Metric)
  • Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.009" (0.22mm)