TAIYO YUDEN LMF105B7473KVHF
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
LMF105B7473KVHF
Description
CAP, MLCC, 0402/1005, 10V, X7R,
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LMF105B7473KVHF PDF
Price is not available, please RFQ
LMF105B7473KVHF Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.047 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.022" (0.55mm)