TAIYO YUDEN UMF105B7222MVHF
Mfr. Part # :
UMF105B7222MVHF
Description
CAP, MLCC, 0402/1005, 50V, X7R,
DataSheet
UMF105B7222MVHF PDF
Price is not available, please RFQ
UMF105B7222MVHF Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2200 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.022" (0.55mm)