TAIYO YUDEN AMK212BBJ107MG-TE
Mfr. Part # :
AMK212BBJ107MG-TE
Description
CAP MLCC 100UF 4V X5R 0805
DataSheet
AMK212BBJ107MG-TE PDF
Price is not available, please RFQ
AMK212BBJ107MG-TE Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:100 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)