TAIYO YUDEN UMF212B7104MGHT
Mfr. Part # :
UMF212B7104MGHT
Description
CAP, MLCC, 0805/2012, 50V, X7R,
DataSheet
UMF212B7104MGHT PDF
Price is not available, please RFQ
UMF212B7104MGHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.053" (1.35mm)