TAIYO YUDEN TMF107B7104MAHT
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
TMF107B7104MAHT
Description
CAP, MLCC, 0603/1608, 25V, X7R,
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TMF107B7104MAHT PDF
Price is not available, please RFQ
TMF107B7104MAHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.90mm)