TAIYO YUDEN HMJ107BB7223MAHT
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
HMJ107BB7223MAHT
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HMJ107BB7223MAHT PDF
Price is not available, please RFQ
HMJ107BB7223MAHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.022 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.039" (1.00mm)