TAIYO YUDEN EMK107B7104KAHT
Mfr. Part # :
EMK107B7104KAHT
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
DataSheet
EMK107B7104KAHT PDF
Price is not available, please RFQ
EMK107B7104KAHT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:16V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.90mm)