TAIYO YUDEN LMK325B7106KN-T
Mfr. Part # :
LMK325B7106KN-T
Description
CAP CER 10UF 10V X7R 1210
DataSheet
LMK325B7106KN-T PDF
Price is not available, please RFQ
LMK325B7106KN-T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.083" (2.10mm)