TAIYO YUDEN TMK212SD223KG-T
Mfr. Part # :
TMK212SD223KG-T
Description
CAP CER 0.022UF 25V 0805
DataSheet
TMK212SD223KG-T PDF
Price is not available, please RFQ
TMK212SD223KG-T Tech Specifications
  • Series:CFCAP™
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.022 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Low Distortion
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.053" (1.35mm)