TAIYO YUDEN JMK325BJ476MN-T
Mfr. Part # :
JMK325BJ476MN-T
Description
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
DataSheet
JMK325BJ476MN-T PDF
Price is not available, please RFQ
JMK325BJ476MN-T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:47 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.083" (2.10mm)