TAIYO YUDEN UMK063B7102KP-F
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
UMK063B7102KP-F
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
UMK063B7102KP-F PDF
Price is not available, please RFQ
UMK063B7102KP-F Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0201 (0603 Metric)
  • Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.013" (0.33mm)