TAIYO YUDEN QVS107CG4R7BCHT
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
QVS107CG4R7BCHT
Description
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
QVS107CG4R7BCHT PDF
Price is not available, please RFQ
QVS107CG4R7BCHT Tech Specifications
  • Series:V
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.7 pF
  • Tolerance:±0.1pF
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency, Automotive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.031" (0.80mm)