Holy Stone Enterprise C0805X104K050T
Manufacturer :
Holy Stone Enterprise
Mfr. Part # :
C0805X104K050T
Description
CAP CER .1UF 50V X7R 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C0805X104K050T PDF
Price is not available, please RFQ
C0805X104K050T Tech Specifications
  • Series:NCC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.039" (1.00mm)