TAIYO YUDEN LMK325BJ226MY-T
Mfr. Part # :
LMK325BJ226MY-T
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
LMK325BJ226MY-T PDF
Price is not available, please RFQ
LMK325BJ226MY-T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.079" (2.00mm)