TAIYO YUDEN LWK105C6224MP-F
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
LWK105C6224MP-F
Description
CAP CER 0.22UF 10V X6S 0204
Catalog
Ceramic Capacitors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
LWK105C6224MP-F PDF
Price is not available, please RFQ
LWK105C6224MP-F Tech Specifications
  • Series:LWDC™, LW
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X6S
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Features:Low ESL (Reverse Geometry)
  • Ratings:-
  • Applications:Bypass, Decoupling
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0204 (0510 Metric)
  • Size / Dimension:0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.014" (0.35mm)