TAIYO YUDEN TMK107SD332JA-T
Mfr. Part # :
TMK107SD332JA-T
Description
CAP CER 3300PF 25V 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
TMK107SD332JA-T PDF
Price is not available, please RFQ
TMK107SD332JA-T Tech Specifications
  • Series:CFCAP™
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3300 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Low Distortion
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.90mm)