TAIYO YUDEN EVK105CH0R3BW-F
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
EVK105CH0R3BW-F
Description
CAP CER 0.3PF 16V C0H 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
EVK105CH0R3BW-F PDF
Price is not available, please RFQ
EVK105CH0R3BW-F Tech Specifications
  • Series:V
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.3 pF
  • Tolerance:±0.1pF
  • Voltage - Rated:16V
  • Temperature Coefficient:C0H
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Q, Low Loss
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.020" (0.52mm)