TAIYO YUDEN TMK021CG6R7BK5W
Mfr. Part # :
TMK021CG6R7BK5W
Description
CAP CER 6.7PF 25V NP0 008004
DataSheet
TMK021CG6R7BK5W PDF
Price is not available, please RFQ
TMK021CG6R7BK5W Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:6.7 pF
  • Tolerance:±0.1pF
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:008004 (0201 Metric)
  • Size / Dimension:0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.006" (0.14mm)