TAIYO YUDEN LMF316B7225MLHT
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Mfr. Part # :
LMF316B7225MLHT
Description
CAP, MLCC, 1206/3216, 10V, X7R,
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LMF316B7225MLHT PDF
Price is not available, please RFQ
LMF316B7225MLHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2.2 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive, SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)