TAIYO YUDEN TVS042CG150JC-W
Mfr. Part # :
TVS042CG150JC-W
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 01005
DataSheet
TVS042CG150JC-W PDF
Price is not available, please RFQ
TVS042CG150JC-W Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:15 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:01005 (0402 Metric)
  • Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.009" (0.22mm)