TAIYO YUDEN SMK316B7103MFHT
Mfr. Part # :
SMK316B7103MFHT
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
DataSheet
SMK316B7103MFHT PDF
Price is not available, please RFQ
SMK316B7103MFHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10000 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:630V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.049" (1.25mm)