TAIYO YUDEN JMK063C6224MP-F
Mfr. Part # :
JMK063C6224MP-F
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X6S 0201
DataSheet
JMK063C6224MP-F PDF
Price is not available, please RFQ
JMK063C6224MP-F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3V
  • Temperature Coefficient:X6S
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0201 (0603 Metric)
  • Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.013" (0.33mm)