NOVACAP 0805E103K500KHT
Mfr. Part # :
0805E103K500KHT
Description
CAP CER 10000PF 50V 0805
DataSheet
0805E103K500KHT PDF
Price is not available, please RFQ
0805E103K500KHT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.054" (1.37mm)