TAIYO YUDEN EMK325ABJ107MM-P
Mfr. Part # :
EMK325ABJ107MM-P
Description
CAP CER 100UF 16V X5R 1210
DataSheet
EMK325ABJ107MM-P PDF
Price is not available, please RFQ
EMK325ABJ107MM-P Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:100 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:16V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.110" (2.80mm)