TAIYO YUDEN UMF316B7102MFHT
Mfr. Part # :
UMF316B7102MFHT
Description
CAP, MLCC, 1206/3216, 50V, X7R,
DataSheet
UMF316B7102MFHT PDF
Price is not available, please RFQ
UMF316B7102MFHT Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.049" (1.25mm)