TAIYO YUDEN HMK325BJ104KF-T
Mfr. Part # :
HMK325BJ104KF-T
Description
CAP CER 0.1UF 100V X5R 1210
DataSheet
HMK325BJ104KF-T PDF
Price is not available, please RFQ
HMK325BJ104KF-T Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:High Voltage
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.049" (1.25mm)