NOVACAP 0603BB104K500YT
Mfr. Part # :
0603BB104K500YT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
DataSheet
0603BB104K500YT PDF
Price is not available, please RFQ
0603BB104K500YT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.89mm)